KAYMAKAMIMIZ MUSTAFA SERİN’İN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI
Sayın Kaymakamımız Mustafa Serin, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
Sayın Kaymakamımız mesajında şunları söyledi; “Kahraman milletimizle birlikte girdiği milli mücadele ve Kurtuluş Savaşı sonunda, Cumhuriyeti kurarak bizlere bu güzel vatanı emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk; dahi bir devlet adamı, üstün niteliklere sahip bir komutan ve lider, eşsiz bir kahraman olarak insanlık tarihinin unutulmazları arasındaki yerini almıştır.
 
Fikirleri, başarıları, eserleri, birleştirici ve bütünleştirici yapısı, yenilikçi fikirleri ile bütün Dünya’nın saygısını kazanmış, bizlere bağımsız, çağdaş bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni armağan etmiştir.
 
Yüce milletimiz, onun göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefine bağlılığını sürdürerek, aziz hatırasına sahip çıkmaktadır.
 
Ulu Önder Atatürk’ün ölüm yıldönümünde onun fikirlerine ve eserlerine sahip çıkarak onu daha iyi anlayacağımıza, en büyük eserim dediği Cumhuriyeti koruyarak onun ve vatanı için canını veren aziz şehitlerimizin emeklerini boşa çıkarmayacağımıza inancım tamdır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 79. Yıl Dönümünde saygı, şükran ve rahmetle anıyor, tüm halkımıza sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”